Jeżeli znacie znaczenie tych słów, to jestem pod ogromnym wrażeniem. Jeśli nie, to poznacie :)
Recykling polega na odzyskiwaniu i ponownym wykorzystaniu odpadów. Aby był możliwy konieczna jest odpowiednia segregacja odpadów w domach.
O tym, czy dany odpad nadaje się do recyklingu informuje nas taki znaczek ♺. Jest to symbol recyklingu. O tym jak należy segregować odpady uczyliśmy się już w pierwszej klasie, ale dla przypomnienia ilustracja.
Pamiętać należy oczywiście o odpowiedni postępowaniu z odpadami niebezpiecznymi takimi jak np. leki czy baterie.
Precykling to zapobieganie powstawaniu śmieci, a więc dokonywanie mądrych zakupów. Nie kupowanie rzeczy niepotrzebnych, ograniczanie liczby opakowań, nie wyrzucanie pożywienia, kupowanie rzeczy trwałych o dobrej jakości,
6 pomysłów na ograniczanie liczby opakowań
Materiał ze strony tuptuptup.org
Tak wiele potencjalnych odpadów może okazać się przydatnymi , można je przerobić na coś użytecznego. I tu macie pole do popisu, czyli zastanówcie się (najlepiej po konsultacji z rodzicami), jak możecie na stałe wykorzystać coś, co planowaliście wyrzucić.
Ja w ramach upcyklingowych działań staram się wyrzucać jak najmniej szkła. Wszystkie słoiki i butelki po sokach lądują w piwnicy, a latem wypełniam je sokami, dżemami i innymi przetworami. Niektóre słoiki służą do przechowywania np kasz, orzechów lub pełnią funkcje doniczek, wazonów lub lampionów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz